אודות

וְלֹא יְלַמְּדוּ עוֹד, אִישׁ אֶת-רֵעֵהוּ וְאִישׁ אֶת-אָחִיו…
כִּי-כוּלָּם יֵדְעוּ אוֹתִי לְמִקְּטַנָּם וְעַד-גְּדוֹלָם…”
[ירמיהו פרק לא פסוק לג]

שלום ,

“אבא, זה הדף שהמורה חילקה בכיתה” קרא הבן שלי בהתרגשות. הוא מצא אותו באינטרנט. זה היה לפני שנה והוא רק בן שש! בקושי למד לקרוא ולכתוב, וכבר מצא את הדף לבד בשיטוט מיקרי בגוגל… כשאני הייתי בן שש – הייתה חלוקה ברורה בין המורה, בעל הסמכות, האחראי על הידע, לבינינו התלמידים. היום המצב שונה לחלוטין.
ברוכים הבאים לאתר “חינוך ולמידה משמעותית” המסייע למחנכים/מורים/הורים בעידן המידע.
מטרתנו בראש ובראשונה ליצור קהילה המוכנה להתמודד עם האתגר שמציב לנו “עידן המידע”. תקופה לא פשוטה של שינויים בסיסיים בפרדיגמות (תפיסות יסוד) בהן אנו תופסים את עצמנו ואת תפקידנו.

אין ספק כי אנו גדלנו בצורה שונה מהמציאות בה גדל הדור הבא:

לילדים שלנו יש אלפי חברים בפייסבוק – ואף לא חבר אמיתי אחד…

הם לא מפסיקים להתקשר בקצות האצבעות – אבל לא מסוגלים לשוחח פנים אל פנים….

אנו חיים היום בכפר גלובלי – ומצד שני איבדנו את הקשר עם השכונה שלנו…

הדבר מזכיר מציאות בה מורה לאנגלית שדובר את השפה בצורה עילגת, עם מבטא כבד, נכנס לכיתה ומנסה ללמד… מה יגידו התלמידים על כך?? הם ירגישו בנוח?? זה פחות או יותר המצב שלנו המורים/הורים בתקופה זו! הצעירים, נולדו לתוך עולם בו המידע נגיש לכל(ומאידך מחסור בערכים ברורים ומיכולות חברתיות רדודות) הם לא מכירים משהו אחר. אנחנו, המבוגרים, “מהגרים” לתוך עולם אחר, חדש, תקופה בה החשיבה שונה לחלוטין מהמוכר והחביב שהיה בעבר…

תוכל לפגוש כאן עקרונות חשובים המחברים בין העולמות,
איתנו תרכוש כלים לפעול בצורה מיטבית בעולם כאוטי זה,
ובנוסף, לאורך הזמן נקיים מפגשים, בהן נחליף דעות ונבסס את המקצועיות שלנו כהורים, מחנכים ומורים.

מעוניין להיות חלק? מעוניין להיות שותף ולהשפיע? רוצה ללמוד עוד ולהצטרף לקבוצה המובילה??
צעד ראשון, אני מציע לך להירשם לקבלת פרק (חינם) מתוך הספר “חזרה לעתיד” – הפרק עוסק בפער הקיים בין “ילידי האינטרנט” לבנינו, עולם המבוגרים, הנחשבים “מהגרים” לתוך עולם זה. בנוסף, לאורך הזמן תקבל עוד מידע, מאמרים וכלים שיוכלו לסייע לך עם תלמידיך היום. להרשמה מיידית מלא את הפרטים שלך (שם וכתובת דואר אלקטרוני) בטופס שבצד שמאל למעלה ולחץ על הכפתור (“כן אני רוצה את הפרק עכשיו”).

כמו כן תוכל לרכוש את הספר  המלא: “לגעת בעתיד” הנותן רעיונות מעשיים למחנכים והורים  ב”עידן המידע”, על ידי לחיצה על הקישור.

הייה שותף לבניית המערכת החכמה של wize – מערכת שתעודכן בקרוב באתר (תוכל למצוא פירוט בדף כאן). יש בך את הידע, וככול שיותר אנשים ישתפו האחד את השני בתובנות שלהם, כך נצליח – ובגדול!wize to a row

כיון שמדובר בתהליך מורכב מכמה צדדים, תהליך שנבנה בעמל רב בשנים האחרונות, אני מזמין אותך להמשיך ולבקר באופן קבוע באתר, להתעדכן ולהגיב. בשבועות ובחודשים הקרובים אעלה תוכן בעל ערך רב וחשוב בנושא שיאפשר לך להיות יותר רלוונטי לתלמידיך ולהקים את הדור נוסף, שיהיה יעיל ונאמן לעמנו, עם ישראל המתחדש בארצו.

חיים גולדברג | נולדו ללמוד | חינוך בעידן המידעחיים גולדברג

אני נשוי לנעמה וזכינו לגדל שבעה ילדים ב”ה.

יותר משלושים שנה אני מעורב בחינוך, כשליח הסוכנות היהודית בתפוצות, כמחנך במכינה קדם צבאית וכראש ישיבה תיכונית (מנהל) בארץ. בשתיים עשרה השנים האחרונות אני עוסק עם נוער בעלי קשב וריכוז וקשיים לימודיים שונים ומשמש כראש הישיבה (מנהל בי”ס) התיכונית של נוער נפלא זה.  להמשך

Powered by WishList Member - Membership Software